LIVINGIN
Menu

Noví mladí dizajnéri v Bratislave

Áno, je to tak. LIVINGIN – najväčší showroom talianskej dizajnovej značky Calligaris prináša do Bratislavy svetový dizajn. Už nemusíte tráviť dlhé kilometre na cestách, aby ste do svojho domova priniesli kúsok povestného talianskeho dizajnu. Priamo z Milána až k nám, do Bratislavy, ho prinášame iba pre vás. Predstavujeme vám kolekciu produktov CODE 2018.

 

CODE je skratkou zo slov COmplemets DEsign.

Zmes dizajnových doplnkov, ktoré by nemali chýbať v žiadnom modernom interiéri. Značka Calligaris touto líniou oslavuje a upriamuje pozornosť na svoje dávne korene, odvahu a zároveň vášeň, ktoré sa s dizajnom a touto značkou spájajú od nepamäti.

Ambíciou tohto projektu je znovu objavovať zákutia kreativity a dať šancu mladým talianskym dizajnérom. Všetky kúsky boli preto navrhnuté  a vytvorené tak, aby odrážali osobnosť tvorcu, kombinovali funkcie a zároveň podtrhovali zmes dizajnu a elegancie.

 

Tak ako to Calligaris robí pri každom jednom produkte.

 

 

Klasické, zároveň elegantné, útle, avšak vedia upútať pozornosť. Sofistikovaný dizajn hodiniek OSVALDO odráža pop kultúru, ktorá si za posledné roky našla trvalé miesto v interiérovom dizajne.  Za dizajnom stojí štúdio MrSMith Studio.

Jeho zakladateľom je ikonický Michele Menescardi, ktorého kreatívne umenie nájdete napríklad v reklamách od Saatchi and Saatchi, v produktoch Swatch, Trussardi alebo Ferrero. Jeho kreativitu nájdete aj v ďalších kúskoch línie Calligaris CODE.

 

 

 

 

 

CODE_cartoline_Osvaldo

 

 

Mateo Cibic a jeho už takmer ikonická kolekcia lamp POM POM, s elagantým, ale zároveň industrálnym dizajnom, ktorý je výsledkom botanických štúdií rôznych exotických rastlín.

Mateo Cibic takýto analytický prístup aplikuje aj pri návrhoch dizajnov pre značky ako Benetton, Pomellato alebo Nespresso.

 

 

 

 

Valerio Sommela – toskánsky industriálny dizajnér. Jeho vášeň pre tento typ dizajnu sa odráža v každom jeho návrhu. Rovnako je to aj pri váze IONICA, ktorá je ale zároveň kombináciou dávnej rímskej histórie a talianskej elegancie.

Valerio svoj zmysel pre umenie a dizajn zanechal aj u značiek ako Honda alebo Panasonic.

 

 

 

Lezecké chyty alebo fragmenty kryštálov? Oboje môže byť pravda, no v prípade línie CODE ide o praktických a dizajnových pomocníkov, ktorí pomôžu vystaviť na obdiv vaše obľúbené dizajnové kúsky. A žiadna vernisáž sa nezaobíde bez dizajnových prezentačných modulov.

To vedia aj v Brogliato Traverso, dizajnéri lakovaných poličiek GEMMA z keramiky.  O dizajnérskom due budeme určite ešte veľa počuť.

To je len zlomok produktov, ktoré v kolekcii CODE nájdete. Celý rad týchto už takmer kultových produktov nájdete na našej webovej stránke. Viac informácií sa dozviete aj v našom showroome.

 

Nájdete nás v budove Lightparku na 2. poschodí, v Bratislave na Račianskej ulici.

 

 

Prihláste sa do newslettera