LIVINGIN
Menu

AKO SI VYBRAŤ SPRÁVNY MATRAC

Nekvalitný alebo nevhodný matrac môže príčinou nepokojného spánku, ktorý je dôsledkom toho, že sa nevyspíte a trpíte únavou. Pokiaľ si chcete počas noci dostatočne odpočinúť, bez zbytočného prevaľovania a otáčania sa zo strany na stranu, voľbu vhodného matraca by ste určite nemali podceňovať a to najmä z hľadiska jeho materiálového zloženia.

Z hľadiska zaistenia potrebných podmienok pre kvalitný spánok, je pre ľudský organizmus omnoho náročnejšie dosiahnuť stav hlbokého spánku, keďže ten prebieha na úrovni mimo nášho vedomia a navonok sú zachované iba základné životné funkcie.

Najčastejšiu príčinu problémov so spánkom predstavuje práve nedostatok hlbokej fázy spánku, a preto je dôležité aby sme pri ňom telu poskytli potrebné podmienky. Ide najmä o zachovanie absolútneho pokoja bez otáčania sa, čo vám nekvalitný matrac nedokáže poskytnúť. Telo sa na nekvalitnom matraci skôr či neskôr otlačí a pud sebazáchovy nás donúti prejsť do plytkého spánku, kedy funguje svalstvo, pomocou ktorého sa otočíme do inej polohy aby sme zabránili otlakom, či preležaninám. Dôsledkom nepokojného spánku je v prvom rade únava, s ktorou sa stretáva veľké percento z nás, bolesti chrbtice a hlavy atď.

Osvedčené riešenie ako predísť vyššie uvedeným ťažkostiam, prinášajú matrace z pamäťovej peny. Špičkou v tejto oblasti sú matrace TEMPUR, ktoré ponúkame aj v showroome LIVINGIN na Račiaskej 90. Vytvarujú sa podľa obrysov tela a tým vám dokážu zaistiť dokonalú polohu pri spánku. Matrace TEMPUR sú mäkké tam, kde si prajete a pevnejšie tam, kde to potrebujete. Akonáhle si na nich ľahnete, budete sa cítiť ako v beztiažovom stave a za krátky okamih zaspíte. 

tempur_weightless_4868x5408_horisontal_keyvisual_levitating-woman-front-basket_hr

V spánkovom štúdiu LIVINGIN odporúčame na ceste k dokonalému spánku 3 kroky:

          1.krok: výber matraca

          2.krok: výber vankúša

          3.krok: výber roštu

Najlepší spôsob, ako nájsť dokonalý matrac je vyskúšať si ho na vlastnej koži a nechať naše telo rozhodnúť za nás. Spánkový systém TEMPUR tvorí matrac, rošt a vankúš. Správne zvolený matrac je z celého spánkového systému, to najdôležitejšie. Je to investícia do vlastného zdravia, preto by sme jeho výber nemali podceňovať a vyčleniť si na vyskúšanie matraca dostatok času.

tempur-fit-fibre-quilt_1_couple_model

Ďalší dôležitý krok je výber správneho vankúša a to podľa vašich preferencií a obľúbenej polohy spánku. Vankúš je neoddeliteľnou súčasťou matraca, preto kupujte k novému matracu vždy aj nový vankúš. A to buď ergonomicky tvarovaný zdravotný vankúš, alebo univerzálny komfortný tvar vankúša. TEMPUR ponúka aj extra vzdušný vankúš Breeze alebo prateľný vankúš Easy Clean.

tempur-vankuse

V neposlednom rade je výber vhodného roštu. Správne zvolený rošt dokáže zvýšiť pohodlie vášho matraca až o jednu tretinu, zabezpečiť vzdušnosť a tým aj hygienu lôžka. Tiež podstatne predlžuje životnosť matraca vďaka dokonalému odpruženiu.

TEMPUR Flex 500_Freecut

Vedci v spánkových laboratóriách sa zhodujú, že ideálna spánková poloha je na chrbte s pätami zdvihnutými na úroveň srdca a mierne zdvihnutým chrbtom, čo zlepšuje krvný obeh, uľahčuje dýchanie a uvoľňuje bedrá. Z tohto dôvodu ponúka TEMPUR okrem statických roštov aj niekoľko polohovateľných modelov.

TEMPUR Flex 8000 Wallhugger_1_Freecut

 

Prihláste sa do newslettera